O nas

Poznaj nas

Witaj w naszym Klubie Malucha

Placówka naszego nowootwartego Klubu Malucha „Dolina Skrzatów” to miejsce wyjątkowe dla maluszków w wieku od 1 do 3 lat.

 

Klub Malucha „Dolina Skrzatów” powstał przy pomocy Powiatowego Urzędu Pracy w Mikołowie z siedzibą w Łaziskach Górnych, w postaci otrzymanego dofinansowania.

Więcej o nas

W Klubie Malucha przeprowadzane będą zajęcia plastyczne, sensoryczne, zajęcia kreatywne oraz ruchowe. W naszej placówce znajdziecie Państwo szeroki pakiet zajęć edukacyjnych, jasne i przestronne sale oraz kreatywny zakątek sensoryczny. Pragniemy stworzyć środowisko, w którym najmłodsi ze zdobytą wiedzą, z wysokim poczuciem własnej wartości i z dziecięcą radością idą dalej poznawać świat. Klub Malucha to idealne miejsce dla najmłodszych dzieci w wieku od 1 do 3 lat, stworzone po to, by mogły swobodnie uczyć się i rosnąć.

Budynek Klubu Malucha

Budynek mieści się na jednej z głównych ulic Mikołowa, położony jest w bliskiej odległości od ścisłego centrum miasta, posiada wszelkie pozwolenia niezbędne do tego, aby dzieci spędzające w nim czas były bezpieczne. Przy wejściu do placówki wita nas szatnia z napisem „Miłego dnia”. Wyposażenie szatni sprzyja nauce samodzielności, dzieci mogą ćwiczyć zdolność ubierania i rozbierania się w komfortowych warunkach. W szatni znajdują się szafki i przewijak oraz okrągłe pufy, pełniące funkcję wypoczynkową dla rodziców.

Wyposażenie

Wyposażenie zaprojektowaliśmy w stylu skandynawskim, z wszystkimi wymaganymi atestami, dzięki czemu Wasze dzieci będą mogły rozwijać się w bezpiecznej i przyjaznej atmosferze. W skład Klubu Malucha wchodzą dwie sale z kącikami jadalnianymi, przestronna sala zabaw z kącikiem sensorycznym, sypialnia, ciepła i przytulna łazienka z ubikacjami, umywalkami i prysznicem dostosowanymi do wieku dzieci. W celu utrzymania czystości na najwyższym poziomie, sale wyposażone są w specjalne urządzenia wentylacyjne zapewniające stałą wymianę powietrza. Klub Malucha może przyjąć pod swoją opiekę 25 dzieci.

Plac zabaw

Bezpośrednio z sali zabaw, dzieci mogą udać się na atrakcyjny plac zabaw wyposażony w atestowane urządzenia do zabawy i rozwoju fizycznego. Pełen zieleni ogródek oddalony jest drogi głównej. Bliskość otaczającej natury zapewnia dzieciom sporą dawkę świeżego powietrza. Wiemy o tym, że ruch to zdrowie, a także gwarancja prawidłowego rozwoju motorycznego dzieci, dlatego nasi podopieczni poświęcają sporo czasu aktywnej zabawie.

Posiłki

Wiemy, jak trudno zaspokoić wymagania stawiane przez najmłodszych oraz skupić ich uwagę na zjedzeniu posiłku. Bywają dzieci, które w ogóle nie przywiązują uwagi do jedzenia, inne bywają wybredne i szybko się nudzą. Każdego dnia firma cateringowa dostarcza do naszej placówki zdrowe i pełnowartościowe posiłki, które serwujemy naszym podopiecznym. Zróżnicowane, kolorowe i przede wszystkim zdrowe dania zaspokoją apetyt największych łakomczuchów.

Godziny otwarcia

Klub Malucha otwarty jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 17:00. Za dodatkową opłatą w wysokości 70 zł umożliwiamy opiekę nad dziećmi w ciągu dwóch sobót w miesiącu. Opieka w soboty w ramach sobót pracujących (8:00 – 12:00) odbywa się po wcześniejszym ustaleniu oraz po wpisaniu na listę zapisów przez personel placówki. W soboty dzieci zapewniony mają posiłek w formie drugiego śniadania.